Stare gry - newsy ze świata gier

Theme Park

PC Gamer, renomowana zagraniczna gazeta oceniła kiedyś tą grę na 95%. Screenshoty nie pokazują (bo pokazać nie mogą) atmosfery gry i tego jak dobra jest. Śmiejące się dzieci, krzyczący ludzie na rollercosterze, wesołe dźwięki płynące z wszystkich stron i wiele wiele więcej. Taki jest właśnie Theme Park, czyli Park Rozrywki. Do tej pory żadna inna gra o tej tematyce w momencie swojej premiery nie wywołała lawiny tak dobrych komentarzy. Mimo, że od tego czasu minęło już 17 lat, Theme Park nadal jest bardzo grywalny.

Gra sama w sobie jest świetna, niemalże idealna. Masz do dyspozycji ogromny park i możesz robić z nim właściwie co tylko chcesz. Buduj tory wyścigowe, sklepy, dekoracje, rollercoster, domy strachu i inne atrakcje właściwe dla parków rozrywki. Niektóre z nich będziesz mógł wynajdować w trakcie rozgrywki.Podczas gry w Theme Park mamy się przede wszystkim dobrze bawić, lecz należy pamiętać, że to także biznes na którym trzeba zarobić. Ceny biletów nie mogę być zbyt niskie, ani zbyt wysokie. Kontrolujesz również ceny w sklepach wewnętrz parku. Ustalisz nawet takie szczegóły jak prędkość poruszania się wózka po rollercosterze. Zależy od tego bezpieczeństwo pasażerów. Wszystko trzeba ubrać w ładną otoczkę czyli kwiatki, ozdoby, i inne sweetaśne gadżety. Każdy ustalany przez Ciebie szczególik wpływa na parę innych. Na przykład nieposprzątany, brudny park, sprawi że Twoi klienci będą niezadowoleni.Theme Park to genialna gra swoich czasów. Jeżeli lubisz wszelkie tego typu symulacje koniecznie trzeba w nią zagrać. Autorzy stworzyli cudo które śmiało może się mierzyć z współczesnymi przedtawicielami tego gatunku.
Dodano: 2011-07-13 00:00:00


Mortal Kombat 3

Shao Kahn był tak sfrustrowany swoją bolesną porażką w Mortal Kombat 2, że postanowił odświeżyć nieco swój stary plan zakładający wskrzeszenie królowej Sindel na Ziemi! Starsze bóstwa mogą jedynie patrzeć jak Kahn kradnie dusze każdego człowieka i łączy Ziemie z Zaświatami. Istnieją jednak dusze których nie może przejąć: dusze wojowników którzy sprzeciwią się panowaniu Kahn'a i jego czempionów. Co wynikło ze spotkania ziemskich bohaterów z wojownikami Kahn'a? MORTAL KOMBAT 3 oczywiście!

Wielu fanów wcześniejszego MK może być lekko zawidzionych tym, że stare dobrze znane twarze zostały w nowej odsłonie zastąpione nowymi. Mimo to, MK3 nadal jest świetną grą kontynuującą tradycję, gameplay i inne rzeczy które pokochaliśmy w serii. Twórcy dodali jedną ciekawą opcję, czyli Guzik ucieczki który pomaga Ci odskakiwać od przeciwnika i rozpoczynać brutalne kombo!W MK3 mamy aż 14 wojowników dostępnych od początku plus jeden którego można odblokować. A więc wybierasz jednego z nich, a następnie jedną z 3 wież. Najwyższa z nich postawi przeciwko Tobie najwięcej pzeciwników, jest też najtrudniejsza. Gdy wejdziesz do walki, nie ma już żadnej ucieczki. Wygrywasz i idziesz dalej lub ginieszGra oferuje także tryb walki 1v1 z realnym przeciwnikiem, a także 2v2 w trybie współpracy, lub walki. Windowsowska wersja którą udostępniamy Wam do ściągnięcia to wierna kopia tej z PlayStation. Wszystko jest piękne, a gra wciągająca. To po prostu Mortal Kombat!
Dodano: 2011-07-12 00:00:00


Quest for Glory IV - Shadows of Darkness

Obudziłeś się w ciemnej jaskini. Twoim ostatnim wspomnieniem jest to, że zostałeś porwany z krainy Tarna przez tajemnicze siły. Jak się to tym razem skończy? Shadows of Darkness to czwarta część serii przygodowych gier RPG Quest For Glory. Jesteś bohaterem któremu, jak to zwykle bohaterom się przytrafia, przyszło żyć w niezwykle ciężkich czasach. Zdecydujesz się podążać drogą Wojownika, Czarodzieja, czy Łotrzyka?

Gra czerpie bardzo dużo z licznych mitów i legend zebranych z całego świata. Podczas przemierzania terenów, spotykania ludzi, walczeniu z potworami, widać wyraźnie inspirację twórców. Wrócono do koncepcji w pierwszej części, gdzie wszystko rozgrywało się wokół małego miasteczka wybudowanego pośrodku lasu. W Shadows of Darkness uświadczymy też cyklu dobowego. Nie jest to jedynie wizualna zmiana, nocne podróże są rzeczywiście bardziej niebezpieczne! Obszar gry jest odcięty od całej reszty świata przez góry i bagna. Z tego powodu tamtejsza ludność jest bardzo podejrzliwa w stosunku do każdej nowej twarzy. Bo w końcu ktoś kto pokonuje tak trudny teren nie robi tego bezinteresownie.Sterowanie w grze jest oparte na przygodowych point'n'clickach, lecz zostało wzbogacone o liczne elementy RPG. Twoim pierwszym wyborem będzie standarwo określenie klasy postaci. Jeżeli ukończyłeś wcześniejszą częśc gry to będziesz mógł zaimportować z niej postać. Ciężko wskazać co dominuje w Quest For Glory. Czynniki RPG i przygodowy są świetnie zbilansowane. Mamy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki, a także statystyki, sprzęt, umiejętności i poziomy.Graficznie produkcja Sierry prezentuje się ładnie, lecz bez fajerwerków. Plansze po których się poruszamy są identyczne z tymi w przygodówkach point'n'click, jednak twórcy uczynili je o wiele bardziej interaktywnymi. Było to oczywiście wymuszone łączeniem adventure z RPG.Podsumowująć Shadows of Darkness to zdecydowanie bardzo dobra gra którą można polecić fanom gatunku RPG, przygodówek i wszystkim tym którzy cenią sobie ciekawą fabułę. Quest For Glory to zdecydowanie seria w którą trzeba zagrać.
Dodano: 2011-07-11 00:00:00