Stare gry - newsy ze świata gier

Death Gate

Death Gate to przygodowa gra oparta na powieściach Margaret Weis i Tracy Hickman, wykonana przez Legend Entertainment. Czym jest magia? Magia to przede wszystkim MOŻLIWOŚCI, które tylko nieliczny potrafią wykorzystać. Wyobraź sobię kamienny głaz blokujący drogę. Istnieje możliwość, że w głazie ukryte są drzwi przez które można swobodnie przejść. Wprawny Mag potrafi sprawić, że owe drzwi rzeczywiście się pojawią ... i można będzie przejść przez głaz! Tak, właśnie tak działa Magia!

Sartans było potężną magiczną rasą żyjącą wieki temu. Sartianie żyli w wiecznym strachu przed inną rasą, Patrynów, którzy również obdarzeni byli magicznymi zdolnościami. W obawie przed wzrostem mocy Patrynów, Sartianie złamali legendarną mieczęć magiczną i podzielili ją na 5 części, sprawiając, że cały świat eksplodował! Historię rozpoczynasz jako Haplo ... i jesteś Patrynem. Tytułowe Wrota Śmierci to portał łączący 5 krain. Z dobrą łajbą i umiejętnościami magicznymi bez trudu możęsz poruszać się pomiędzy nimi.I właśnie dokładnie to robimy podczas gry. Podróżujemy pomiędzy portalem i krainami, spotykamy różne standardowe rasy (krasnoludy, elfy, smoki, etc.). Na swojej drodzę nauczysz się też kilku przydatnych zaklęć. Wystarczy dokładnie przestudiować wszystkie znalezione książki i wyłowowić z nich przydatne informacje. Nie brakuje też ciekawych zagadek do rozwiązania. Interfejs gry jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Interakcje występują niemal z każdym przedmiotem jaki znajdujemy, a dokonujemy tego za pomocą prostego kliknięcia myszką. Natychmiast rozwinie się menu kontekstowe z listą czynności jakie możemy z danym przedmiotem wykonać.Czary, magia, przygoda, zagadki i ciekawa fabuła to mocne strony Death Gate. Nie można powiedzieć by gra którymś elementem zachwycała, zaskakiwała. Jest to po prostu dobrze przygodówka, która fanom gatunku przypadnie do gustu. Trzeba też dodać, że Death Gate nie jest specjalnie trudne. Jeśli nade wszystko przedkładasz historię opowiadaną podczas gry, wtedy będzie to plus. Jeżeli jednak oczekujesz skomplikowanych zagadek to z pewnością znajdziesz ciekawsze pozycje.
Dodano: 2011-07-08 00:00:00


Castles II - Siege and Conquest

Historia Castles 2: Siege and Conquest rozgrywa się we Francji 1311 roku, po śmierci Króla Charles'a. Normalnie tron po nim powinien przejść spadkobierca, jednak król takiego się nie dorobił i tutaj rozpoczyna się Twoje zadanie. Musisz przejąć jak największą część kraju i przejąć tron króla Francji. Oczywiście do tego potrzebna będzie także zgoda papieża...

Zaczynasz więc z jedną prowicją i ogromnymi aspiracjami! By osiągnąć cel i rozszerzeć swoje wpływy na kolejne tereny musisz przede wszystkim wybudować zamek i dobre relacje z papieżem który odgrywa w grze bardzo dużą rolę. To właśnie on mianuje kolejnych królów Francji. Szpiegowanie, węszenie, atakowanie, budowanie, zbieranie i dyplomacja to główne elementy gry. Odpowiednie zarządzanie nimi jest kluczem do sukcesu.Musisz pamiętać też o zadowoleniu swojego społeczeństwa, oraz regularnych i dobrych płacach dla armii, która nie tylko broni twoich prowincji ale też ma możliwość zdobywania nowych. By jeszcze bardziej skomplikować Ci życie, regularnie będzie twój kraj będzie odwiedzany przez papieża który odpuści Ci grzechy w zamian za pewną ilośc złota.Jak się już pewnie domyśliłeś, Castles 2 to gra strategiczna. Jak więc wygląda sama walka? Nie jest zbyt skomplikowana. Decydujesz o umieszczeniu jednostek, wskazania im celu do zniszczenia, walce dystansowaj lub bezpośredniej. W przypadku obrony decydujesz także o terenie na którym będziecie walczyć. Sprawia to, że twoi żołnierze są dwukrotnie silniejsi od przeciwnika. Jak sam tytuł gry wskazuje, sporym jej elementem są zamki które pełnią kluczową funkcję w obronie prowincji. Samo ich budowanie sprawia dużo frajdy, jednak jest bardzo mocno ograniczone. Wybieramy jeden z dwóch typów baszt, niski, lub wysoki mur, wstawiamy bramę i decydujemy o wyglądzie fortecy co jednak nie ma wpływu na rozgrywkę.Ogólnie rzecz biorąć Castles 2 jest całkiem fajna, choć mało ambitną, grą strategiczną. Jestem pewien, że produkcja spodoba się każdemu fanowi gatunku.
Dodano: 2011-07-06 00:00:00


Ultima Underworld

Ultima Underworld rozpoczyna się w momencie Twojego pojawienia się w Britanni. Zostałeś przywołany przez ducha potężnego maga, Garamona. Dowiedziałeś się od niego, że Britannia jest ponownie w niebezpieczeństwie. Widziałeś dziewczyną porwaną przez Trolla i złego brata Garamona, dosłownie w sekundzie zniknęła z Twoich oczu. Jak się okazało, była to córka Barona Almrica, a ty niespodziewanie budzisz się w jej komnacie. Skąd się tam wziąłeś? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak, że czyni cię to głównym podejrzanym w oczach barona. By oczyścić się z win, wyruszasz na poszukiwanie jego córki.

Ultima Underworld to klasyczna gra dungeonowa, choć jest coś co wyróżnia ją spośród całego gatunku, czyli pełna grafika 3D z możliwością swobodnego oglądania się, skakania, latania itd. Wszystko co się dzieje, dzieje się w czasie rzeczywistym. Zbliżające się potwory, czary, używanie umiejętności, animacje i inne. To jak na standardy roku 1992 bardzo dużo.Standardowo przed rozpoczęciem rozgrywki tworzymy bohatera. Do wyboru jest wiele klas, każda z innymi statystykami i innym trybem rozgrywki. Możesz również nie bazować na stworzonych przez twórców klasach i rozdać punkty umiejętności wedle własnego uznania tworząc własną klasę postaci.Na początku Twoją jedyną bronią jest pochodnia oświetlająca drogę. Oczywiście pierwszym zadaniem będzie znalezienie podstawowego ekwipunku, czyli broni i zbroi. Dobrym pomysłem będzie bardzo ciężka, jednak opłacająca się walka z dobrze uzbrojonymi NPCami, ponieważ później możesz zabrać cały ich ekwpiunek. Sama rozgrywka to standardowe zadania główne i poboczne, rozmowy z NPCami i okdrywanie historii gry. Za wykonywanie questów i zabijanie przeciwników możesz ulepszać swoje atrybuty i skille.Ultima Underworld to bardzo duża gra z wieloma lokacjami do zwiedzenia i mnóstwem zadań do wykonania. Gra to absolutnie jedna z żelaznych pozycji na liście każdego fana RPG. Przeznaczona jest raczej dla hardcore'owych graczy, jednak warto pograć chociać chwilę by zobaczyć jak w akcji wyglądał jeden z klasyków gatunku!
Dodano: 2011-07-05 00:00:00